Strona główna

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 4 maja odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność uczniowska uczestniczyła w części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy VII. Apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu. Najobszerniejszą część akademii stanowiło upamiętnienie 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – ustawy zasadniczej zatwierdzonej przez Sejm Czteroletni w roku 1791.

Sukces uczniów w X Powiatowym Konkursie Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie

22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej. Mateusz Orłowski zaśpiewał piosenkę pt. „Warszawo ma” i za jej wykonanie otrzymał I miejsce. W kategorii zespoły klas IV-VIII – zespół „Do-re-mi”, wykonał piosenkę „Warszawskie dzieci” i za jej wykonanie został nagrodzony II miejscem. Artyści za zajęcie wysokich miejsc otrzymali dyplomy i puchary.

Projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”

W roku szkolnym 2021/2022 przedszkolaki z grupy 5-latków przystąpiły do IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Piękna Nasza Polska Cała”. Dzieci wykonały zadanie kulinarne: „Być dobrym jak chleb”, w którym z pomocą mam działających w lokalnych Kołach Gospodyń Wiejskich, upiekły domowy chleb na zakwasie, oraz samodzielnie przygotowały polskie warzywa, owoce i wycisnęły z nich sok.

SPRZĄTAMY DLA POLSKI

W piątek 22 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Spotkanie z lokalną pisarką, Panią Urszulą Krajewską-Szeligowską

28 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z lokalną pisarką, Panią Urszulą Krajewską-Szeligowską.  Udział w nim wzięli uczniowie klasy I, realizujący wraz z wychowawczynią – Panią Magdaleną Ołdakowską, Międzynarodowy Projekt Czytelniczy pn. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 5-latków, które z Panią Karoliną Chilkiewicz i Panią Dorotą Starczewską biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”.

SZKOLNE JASEŁKA

Zgodnie z tradycją szkoły, grupa 6-latków pod opieką wychowawców przygotowała Jasełka dla swoich młodszych kolegów oraz rodziców. Przedstawienie odbyło się 17 grudnia w dwóch turach: o godzinie 9.00-dla przedszkolaków z grup 3,4, i 5-latków oraz o godzinie 11.40 dla rodziców dzieci z grupy 6-latków. Widzów powitała pani Wiesława Turkowska wprowadzając wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.

Pomagamy Filipkowi w walce z SMA

Szkolne Koło PCK wspólnie ze Samorządem Uczniowskim i świetlicą zorganizowali loterię fantową oraz sprzedaż pierniczków i babeczek w akcji pomocy Filipkowi Nowackiemu choremu na SMA. Kwota zebrana w szkole pokazuje, że przedstawiciele tej społeczności mają ogromne serca!

Organizatorzy zbiórki nie sądzili, że uda się uzbierać kwotę 4239,50 zł! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromna pomoc rodziców, nauczycieli i obsługi, którzy wsparli organizatorów w tej akcji.

Zbiórka makulatury, nakrętek oraz elektrośmieci

W naszej szkole ruszyła akcja zbiórki makulatury, plastikowych nakrętek oraz elektrośmieci. Zbiórka organizowana jest na rzecz Filipka chorego na SMA – rdzeniowy zanik mięśni . 

Pamiętajmy, że zbierając makulaturę, plastikowe nakrętki oraz elektrośmieci pomagamy nie tylko Filipkowi, ale także naszej planecie.

Do dzieła!

Wolontariusze i opiekunowie SK PCK

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W tym roku, ze względów epidemiologicznych, uczniowie naszej szkoły w nieco inny niż tradycyjny sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości. W dniu 10 listopada 2021 r. o symbolicznej godzinie 11:11, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, w każdej klasie został odśpiewany uroczyście hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ślubowanie uczniów klasy I

W dniu 18 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitał pan Dyrektor Sławomir Wójcicki.

Projekt edukacyjny „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Kochani  Rodzice!
Nasze przedszkole( grupa 5 latków) przystąpiło do  realizacji projektu:

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”(edycja czwarta).

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi,  bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i za granicą.

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2021 r. w naszej odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy 8. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.

Przekaż 1% dla Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy SP JABŁONKA KOŚCIELNA 1079.

Pobierz darmowy Program PIT lub rozlicz się online:

>>> PIT <<<


Pozostałe wydarzenia zamieszczone są w aktualnościach.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

Jabłonka Kościelna 50

18-200 Wysokie Mazowieckie

tel. 862745004; e-mail sekjablonka@op.pl; http://www.szkola-jablonka.pl