W  I  T  A  M Y      W      N  A  S  Z  E  J     S  Z  K O L E

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 8. listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Cała społeczność szkoły spotkała się, aby podziękować nauczycielom oraz pracownikom szkoły za  trud i serce włożone w ich pracę.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły.

Pożegnanie Przedszkolaków - uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Ale to już było i nie wróci więcej...” - te słowa towarzyszyły Uroczystości Pożegnania Przedszkolaków, które odbyło się 18 czerwca o godz.10.00 przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i wychowawców.

Dzień Rodziny

„Kochanych rodziców mam”, pod takim hasłem w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej matki i ojca.

IX EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ W CIECHANOWCU

18 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu. W konkursie wzięło udział 35 uczestników z 11 szkół podstawowych

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

15 maja 2019 r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Zakres wymaganych wiadomości był bardzo szeroki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii integracji Europy po II wojnie światowej do czasów obecnych.

VI EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ

11 maja br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VI. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego pan Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie pan Krzysztof Krajewski

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II obchodziła majowe święta, w tym najważniejsze – Święto Konstytucji. 6 maja odbył się uroczysty apel. Uczniowie klasy VII, VIII i III gimnazjum uczestniczyli w części artystycznej upamiętniającej majowe wydarzenia.

Choinka Noworoczna

Choinka noworoczna na zakończenie I semestru jest w naszej szkole jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń. 16 stycznia 2019 roku hala sportowa przystrojona w kolorowe balony, serpentyny i gwiazdy zamieniła się w salę balową pełną bajkowych postaci.

Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W Oddziałach Przedszkolnych zaproszenie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Kolęda na Ziemi

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są jasełka. Miały one za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Dzieci wcieliły się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołków i trzech króli. Bardzo pięknym elementem inscenizacji był taniec poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.

Przekaż 1% dla Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy SP JABŁONKA KOŚCIELNA 1079.

Pobierz darmowy Program PIT lub rozlicz się online:

>>> PIT 2018/2019 <<<

Pozostałe wydarzenia zamieszczone są w aktualnościach.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

Jabłonka Kościelna 50