Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jest to święto, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Nasi czytelnicy z klasy drugiej  aktywnie wzięli udział w obchodach tego dnia. W bibliotece szkolnej czytali na głos wybrane książki  z serii "Czytam sobie".

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Zgodnie z ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 osoba fizyczna objęta spisem powszechnym jest obowiązana do przeprowadzenia samospisu internetowego. Interaktywna aplikacja spisowa dostępna jest na stronie internetowej spis.gov.pl.

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

1 września w Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/22. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Ze względu na okres pandemii rozpoczęcie zostało podzielone na dwie części – pierwsza dla uczniów klas IV – VIII, druga dla dzieci z klas I – III.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. dobiegł końca kolejny rok szkolny wytężonej pracy. Pożegnaliśmy absolwentów  szkoły podstawowej.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo słońca i wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Złodzieje życia

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykłego koncertu profilaktycznego o uzależnieniach w wykonaniu legendy polskiego bluesa Jarosława Tioskowa – współzałożyciela i lidera zespołu Kasa Chorych.

Dziel się uśmiechem

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w naszej szkole był realizowany ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”, w którym wzięli udział uczniowie klas I – VI. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej w bieżącym roku szkolnym za pośrednictwem biblioteki  szkolnej uczestniczyła w akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!, realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Przemoc, uzależnienie, agresja – droga donikąd

Pod takim hasłem rozpoczęliśmy w naszej szkole w Jabłonce Kościelnej kampanię przeciw wzrostowi uzależnień, przemocy i agresji w Internecie.  Od momentu pojawienia się COVID-19, czyli już od ponad roku zdalne nauczanie      i przeniesienie się do świata online spowodowało, że wiele dzieci i młodzieży spędzało dużo więcej czasu przy komputerach i smartfonach.

Lekcje ze Stowarzyszeniem Pravda

Nasza szkoła została zaproszona do skorzystania z materiałów edukacyjnych Stowarzyszenia Pravda. Materiały te zostały przygotowane w ramach kampanii #zaszczepfakty organizowanej przez to stowarzyszenie we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO). W marcu wychowawcy kl. VI i VII na godzinach wychowawczych przeprowadzili lekcje online wykorzystując przesłane materiały.

Przekaż 1% dla Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy SP JABŁONKA KOŚCIELNA 1079.

Pobierz darmowy Program PIT lub rozlicz się online:

>>> PIT <<<

Pozostałe wydarzenia zamieszczone są w aktualnościach.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

Jabłonka Kościelna 50