BOŻE NARODZENIE W SZKOLE

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnym i ciepłym świętem, pozwalającym poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wiąże się z nimi wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli.

Jasełka przedszkolaków

Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć życzliwość, przychylność i miłość wszystkich wokół. To czas magiczny, pełen spokoju i refleksji nad tym, co dobre, szczególne. Czas spełnienia i oczekiwania, czas, który budzi radość w sercu każdego człowieka.

Projekt „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa”

13 grudnia 2019 r. uczniowie kl. II i III rozpoczęli udział w projekcie „Dziecięca Szkoła Bezpieczeństwa” pod głównym patronatem Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przy udziale wielu instytucji. Projekt ma na celu edukację uczniów z zakresu bezpieczeństwa w różnych obszarach życia.

Mikołajki

6. grudnia obchodzimy mikołajki. Na ten dzień dzieci czekają z utęsknieniem. Tak też było w przypadku naszych maluchów z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Ubrały się one w tym dniu na czerwono i założyły mikołajkowe czapki. Mikołaj ich nie zawiódł i przybył z prezentami.

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Corocznie, 11 listopada, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku, uroczysty apel z tej okazji, odbył się 8. listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie Dniem Nauczyciela. Cała społeczność szkoły spotkała się, aby podziękować nauczycielom oraz pracownikom szkoły za  trud i serce włożone w ich pracę.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej. Po jej zakończeniu uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły.

Pożegnanie Przedszkolaków - uroczyste zakończenie roku szkolnego

„Ale to już było i nie wróci więcej...” - te słowa towarzyszyły Uroczystości Pożegnania Przedszkolaków, które odbyło się 18 czerwca o godz.10.00 przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej. Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i wychowawców.

Dzień Rodziny

„Kochanych rodziców mam”, pod takim hasłem w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku o godz. 9.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. I odwrotnie - dziecko to światło i szczęście w życiu każdej matki i ojca.

IX EDYCJA KONKURSU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ W CIECHANOWCU

18 maja br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX edycji Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu. W konkursie wzięło udział 35 uczestników z 11 szkół podstawowych

XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

15 maja 2019 r. odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie. Zakres wymaganych wiadomości był bardzo szeroki. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat historii integracji Europy po II wojnie światowej do czasów obecnych.

Przekaż 1% dla Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz cel szczegółowy SP JABŁONKA KOŚCIELNA 1079.

Pobierz darmowy Program PIT lub rozlicz się online:

>>> PIT 2019/2020 <<<

Pozostałe wydarzenia zamieszczone są w aktualnościach.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

Jabłonka Kościelna 50