Wesołe Bałwanki

,,Wesołe Bałwanki ”w  Szkole Podstawowej  w Jabłonce Kościelnej

Zima  to ulubiona pora roku wszystkich dzieci, a tegoroczna była wyjątkowa.  Spadło dużo puszystego śniegu. Dzieci chętnie korzystały z białego szaleństwa. Biblioteka szkolna postanowiła to wykorzystać i zorganizowała konkurs fotograficzny dla przedszkolaków  i klas I-III, pt.,,Wesoły Bałwanek’’.

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy III biorą udział w realizacji innowacji pedagogiczne- międzynarodowym projekcie czytelniczym pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”- edycja II autorstwa Honoraty Szaneckiej.

Wyjątkowy dzień babci i dziadka

Kredki, kolorowe kartki, klej i nożyczki. Do tego szczypta chęci, dużo serca i niewielka pomoc wychowawczyni. Oto doskonały przepis na własnoręczne wykonanie upominków. Dzisiaj nasze przedszkolaki z grupy pięciolatków w ten sposób pokazały, że pamiętają o swoich babciach i dziadkach w dniu ich święta.

Wigilia w przedszkolu

We wtorek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, ...

Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy pierwszej, które odbyło się 21 października było dla nich ogromnym przeżyciem.

Dziecięca szkoła bezpieczeństwa

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej uczestniczą w zajęciach „DZIECIĘCEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA”.

Poznają między innymi zasady zdrowego stylu życia, bezpiecznych zachowań w domu, w lesie, nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz w sieci.

Ślubowanie uczniów klasy I

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole.

W piątek16 października 2020 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej.

Narodowe czytanie

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania poświęcona została wybitnemu artyście i dziełu „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Kultywując tradycję ogólnopolskiej akcji narodowego czytania pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, uczniowie klasy 8 przyłączyli się do do głośnego czytania dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna".

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy “Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Klasa III SP w Jabłonce Kościelnej w roku szkolnym 2020/2021 weźmie udział w II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego autorstwa p. Honoraty Szaneckiej, pt. “Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Nowy rok szkolny 2020/2021

1 września  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2020/21. Na ten dzień wszyscy, zarówno uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, czekali z utęsknieniem.