Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca 2021 r. dobiegł końca kolejny rok szkolny wytężonej pracy. Pożegnaliśmy absolwentów  szkoły podstawowej.

Wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły życzymy dużo słońca i wakacyjnego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Czytam z klasą lekturki spod chmurki - zakończenie

W dniach od 21 marca do 21 czerwca 2021 r. klasa III pracowała nad realizacją  trzeciego modułu, a tym samym nad ukończeniem międzynarodowego projektu pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Wybraliśmy lekturę Łukasza Wierzbickiego pt. „Afryka Kazika”. Uczniowie wypełnili strony lekturnika dotyczące tej książki, sporządzili metryczkę, narysowali głównego bohatera, zilustrowali i opisali wybraną przygodę.

Konkurs plastyczny

W czerwcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM pt. „Wspominamy patrona roku 2021 – Stefana Kardynała Wyszyńskiego” pod patronatem honorowym Burmistrza Czyżewa.

Zajęcia terenowe z geografii klasy VII

We wtorek, 1 czerwca klasa VII brała udział w zajęciach terenowych z geografii. Uczniowie z wychowawcą (nauczycielem przedmiotu) i nauczycielem wychowania fizycznego  wybrali się rowerami  na wycieczkę po okolicy.

W lutym i marcu uczniowie kl. III realizowali II moduł Międzynarodowego Projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Wszystko zaczęło się od wyboru i przeczytania lektury „Królowa śniegu”.

W ramach tego modułu dzieci realizowały następujące zadania: ozdobiły i wypełniły strony w lekturnikach związane z przeczytaną lekturą. Następnie zmieniliśmy naszą klasę w zimową krainę.

Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy ...

18 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci z terenów wiejskich „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Prace na ten konkurs zostały przekazane do KRUS w marcu.

Złodzieje życia

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykłego koncertu profilaktycznego o uzależnieniach w wykonaniu legendy polskiego bluesa Jarosława Tioskowa – współzałożyciela i lidera zespołu Kasa Chorych.

Dziel się Uśmiechem

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w naszej szkole był realizowany ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”, w którym wzięli udział uczniowie klas I – VI. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej.

Czytam sobie. Pierwsza klasa!

Klasa pierwsza Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej w bieżącym roku szkolnym za pośrednictwem biblioteki  szkolnej uczestniczyła w akcji Czytam sobie. Pierwsza klasa!, realizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.

Przemoc, uzależnienie, agresja – droga donikąd

Pod takim hasłem rozpoczęliśmy w naszej szkole w Jabłonce Kościelnej kampanię przeciw wzrostowi uzależnień, przemocy i agresji w Internecie. Od momentu pojawienia się COVID-19, czyli już od ponad roku zdalne nauczanie i przeniesienie się do świata online spowodowało, że wiele dzieci i młodzieży spędzało dużo więcej czasu przy komputerach i smartfonach.