Aktualności_2020-2021

Dziel się Uśmiechem

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w naszej szkole był realizowany ogólnopolski program „Dziel się uśmiechem”, w którym wzięli udział uczniowie klas I – VI. Głównym celem tego programu jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest troska o zdrowe zęby oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z zakresu profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. W związku z trwającą sytuacja pandemiczną cześć zajęć została przeprowadzona zdalnie.

Każdy uczestnik otrzymał zestaw do pielęgnacji zębów składający się ze szczotki i pasty do zębów oraz bezcukrowej gumy do żucia, a także materiały edukacyjne zawarte w książeczce „ Ja i mój uśmiech”- klasy I-III „Ja i moje zęby” klasy IV-VI, . Materiały zostały przygotowane tak, aby w ciekawy sposób pokazać uczniom najważniejsze zasady oraz zalety dbania o zęby. Przy ćwiczeniach, grach i quizach dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowej higienie jamy ustnej, a ponadto świetnie się bawiły.

Realizacja programu „Dziel się uśmiechem” odbywa się w szkołach podstawowych dzięki inicjatywie Polskiego Czerwonego Krzyża i partnerów, m. in. Wrigley Poland, Polskim Towarzystwem Stomatologicznym i Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej.

Wioletta Bielska