Aktualności_2020-2021

Nowy rok szkolny 2020/2021

1 września  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2020/21. Na ten dzień wszyscy, zarówno uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, czekali z utęsknieniem. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Ze względu na okres pandemii rozpoczęcie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII, w drugiej – dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki. Pan dyrektor Sławomir Wójcicki po powitaniu wszystkich obecnych zapoznał uczniów z procedurami obowiązującymi w szkole w tym trudnym czasie.

W nowym roku uczniowie będą musieli zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem reżimu sanitarnego. Obowiązkowa dezynfekcja, noszenie maseczek, zachowanie dystansu społecznego to podstawowe zasady, o których musimy pamiętać. Do szkoły przychodzą uczniowie bez objawów chorobowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. Każda klasa będzie miała lekcje w wyznaczonej sali. W miarę możliwości część zajęć odbędzie się na świeżym powietrzu. Zmieniono też zasady przerw śródlekcyjnych i obiadowych w szkole. Zostały wprowadzone ograniczenia dla rodziców i interesantów wchodzących na teren placówki. To wszystko ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i pracowników.

Mamy nadzieję, że będziemy owocnie pracować w trybie stacjonarnym do najbliższych wakacji. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły, aby nadchodzące 10 miesięcy było czasem obfitującym w pozytywne doświadczenia.

Agnieszka Jabłońska