Wesołe Bałwanki

,,Wesołe Bałwanki ”w  Szkole Podstawowej  w Jabłonce Kościelnej

Zima  to ulubiona pora roku wszystkich dzieci, a tegoroczna była wyjątkowa.  Spadło dużo puszystego śniegu. Dzieci chętnie korzystały z białego szaleństwa. Biblioteka szkolna postanowiła to wykorzystać i zorganizowała konkurs fotograficzny dla przedszkolaków  i klas I-III, pt.,,Wesoły Bałwanek’’. Należało ulepić bałwanka i zrobić z nim zdjęcie.

Tęsknota za zabawą na śniegu połączona   z kreatywnością przyniosła doskonałe efekty.   Na konkurs wpłynęły 33 zdjęcia ,a na nich  bałwanki: w maseczkach , z sankami , na nartach ,w strojach kąpielowych , z książkami .Pomysłów było bardzo wiele. Jury miało trudne zadanie dokonując  oceny  prac. W rezultacie przyznano jedno wyróżnienie dla Piotra Mościckiego z klasy drugiej  i 32 nagrody równorzędne. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 8 marca.

Konkurs pokazał  duży potencjał twórczy  naszych uczniów i był doskonałą aktywnością dla całej rodziny. Wszystkie prace możemy zobaczyć na stronie internetowej Szkoły Podstawowej     w Jabłonce Kościelnej.

Hanna Wójcicka