VII edycja Konkursu  Poezji i Piosenki Angielskiej

14 maja br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej odbyła się VII edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Honorowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego pan Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie pan Krzysztof Krajewski oraz Bank Spółdzielczy Wysokie Mazowieckie.

Zwiedzamy Lubelszczyznę! - wycieczka edukacyjna

W dniach 5 – 6 maja uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej w ramach programu „Poznaj Polskę”. To już kolejny wyjazd w tym roku szkolnym dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem projektu jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 4 maja odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Cała społeczność uczniowska uczestniczyła w części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy VII. Apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu.

XLIII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

21 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Szepietowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V w składzie: Julia Święcka, Natalia Wardaszko, Mateusz Mioduszewski i Marcin Gosiewski oraz młodzież z klasy VII i VIII w składzie Bartłomiej Jabłoński, Mateusz Orłowski i Jakub Godlewski.

#Sprzątamy dla Polski

22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi, uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej wzięli udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”.

Najmłodsi uczniowie sprzątali obszar w okolicach szkoły w Jabłonce Kościelnej, a starsi okoliczne pobocza dróg.

Sukces uczniów w X Powiatowym Konkursie Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie

22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej.

Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie. Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyło hasło „Solidarni z Ukrainą”.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2022

Dnia 31 marca 2022 roku w Urzędzie Gminy w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje gminne szkół podstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom''.

IV edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Piękna Nasza Polska Cała”

W roku szkolnym 2021/2022 przedszkolaki z grupy 5-latków wraz z paniami: Karoliną Chilkiewicz i Dorotą Starczewską przystąpiły do IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Piękna Nasza Polska Cała”.

Sprzątamy dla Polski

W piątek 22 kwietnia 2022 roku uczniowie naszej szkoły wezmą udział w akcji „Sprzątamy dla Polski”. Celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w najbliższej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Więcej informacji można znaleźć na >>> Facebooku.

Spotkanie z lokalną pisarką, Panią Urszulą Krajewską-Szeligowską

28 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z lokalną pisarką, Panią Urszulą Krajewską-Szeligowską.  Udział w nim wzięli uczniowie klasy I, oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 5-latków.