Bajkowy świat robotów

W dniu 11 października 2021r. rozstrzygnięty został konkurs pt. „Bajkowy świat robotów” zorganizowany przez bibliotekę szkolną.

Do rywalizacji zgłoszono 32 prace, wykonane przez uczniów klas I-III. Wybór najlepszych nie był wcale taki prosty.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Jest to święto, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Niezwykłe kropki

Po raz pierwszy w naszej szkole 15 września obchodziliśmy Światowy Dzień  Kropki.  Do wspólnego świętowania do biblioteki szkolnej zaprosiliśmy grupę sześciolatków. Zabawę rozpoczęliśmy od poznania historii Vashti z książki Petera H. Reynoldsa ,,Kropka”.

Program dla szkół

„Program dla szkół” to unijny program polegający na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I – V Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej biorą udział w „Programie dla szkół”.

Wspominamy Patrona Roku 2021 – Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego ph. „Wspominamy Patrona Roku 2021 – Stefana Kardynała Wyszyńskiego”.

W dniu 3 września (piątek) w Czyżewie odbyło się uroczyste podsumowanie Regionalnego Konkursu Plastyczno-Literackiego ph. „Wspominamy Patrona Roku 2021 – Stefana Kardynała Wyszyńskiego”, w którym nasi uczniowie wzięli udział w czerwcu.

Narodowy Spis Powszechny

Zgodnie z ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 osoba fizyczna objęta spisem powszechnym jest obowiązana do przeprowadzenia samospisu internetowego. Interaktywna aplikacja spisowa dostępna jest na stronie internetowej spis.gov.pl.

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

1 września w Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/22. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. św. Michała Archanioła. Ze względu na okres pandemii rozpoczęcie zostało podzielone na dwie części – pierwsza dla uczniów klas IV – VIII, druga dla dzieci z klas I – III.