Aktualności

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości
103 Rocznica Odzyskania Niepodległości

W tym roku, ze względów epidemiologicznych, uczniowie naszej szkoły w nieco inny niż tradycyjny sposób uczcili Święto Odzyskania Niepodległości. W dniu 10 listopada 2021 r. o symbolicznej godzinie 11:11, w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”, w każdej klasie został odśpiewany uroczyście hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VIII oraz przedstawiciele Gminy Wysokie Mazowieckie wraz z pocztami sztandarowymi udali się pod pomnik Bitwy Warszawskiej w Jabłonce Kościelnej. Wójt Gminy Krzysztof Krajewski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Janem Misiewiczem oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej Sławomirem Wójcickim złożyli okolicznościowe kwiaty i zapalili znicze pamięci.