IV edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Piękna Nasza Polska Cała”

W roku szkolnym 2021/2022 przedszkolaki z grupy 5-latków wraz z paniami: Karoliną Chilkiewicz i Dorotą Starczewską przystąpiły do IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pn. „Piękna Nasza Polska Cała”, którego autorką jest Pani Ludmiła Fabiszewska.

Projekt ma na celu kształtowane postaw patriotycznych u dzieci i młodzieży, uwrażliwianie na ich piękno, folklor i tradycje Polski.

Od września 2021 do czerwca 2022 należy wykonać 20 zadań. Przedszkolakom udało się do tej pory zrealizować już 14 z nich. Największą radość sprawiały dzieciom zadania kulinarne : „Być dobrym jak chleb”, w którym poznały historię i tajniki powstawania chleba oraz z pomocą mam działających w lokalnych Kołach Gospodyń Wiejskich Krajewianki, Miodusianki i Jabłoneczka, upiekły domowy chleb na zakwasie, „Dobre, bo polskie” – samodzielnie przygotowały polskie owoce i warzywa i wycisnęły z nich sok oraz Z przepisu babci – wzięły udział w pokazie wyrabiana masła w maselnicy i mogły spróbować swoich sił w tym procesie, a także przygotowały wspólnie z Paniami z KGW Świerczewianki parowańce – bułeczki na parze podawane z cukrem pudrem i dżemem truskawkowym.

Udział w projekcie jest dla wszystkich przedszkolaków niezwykłą i niezapomnianą przygodą.

Karolina Chilkiewicz