Pomagamy Filipkowi w walce z SMA

Uczniowie, rodzice i nauczyciele oraz obsługa Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej, na czele z panem dyrektorem Sławomirem Wójcickim włączyli się w akcję pomocy Filipkowi Nowackiemu choremu na SMA. Kwota zebrana w szkole pokazuje, że przedstawiciele tej społeczności mają ogromne serca!

Organizatorzy zbiórki nie spodziewali się wyniku, który przeszedł ich najśmielsze wyobrażenia. Organizując zbiórkę, nie sądzili, że uda się uzbierać kwotę 4239,50 zł! Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromna pomoc rodziców, nauczycieli i obsługi, którzy wsparli organizatorów w tej akcji.

Szkolne Koło PCK wspólnie ze Samorządem Uczniowskim i świetlicą zorganizowali loterię fantową oraz sprzedaż pierniczków i babeczek. W pozyskiwanie fantów na loterię zaangażowali się rodzice oraz pracownicy szkoły. Pierniczki upiekły uczennice Natalia Mościcka i Alicja Grabowska przy pomocy pani Wiesławy Grabowskiej, natomiast babeczki to dzieło pani Grażyny Krystosiak.

Rodzice naszych uczniów kolejny raz otworzyli swoje serca. Pani Anna Ołdakowska na prośbę Samorządu Uczniowskiego zaangażowała Koło Gospodyń Wiejskich „Jabłoneczki”. Panie przygotowały przepyszne wypieki drożdżowe,  które można było zakupić na Pierwszym Jarmarku Ciechanowieckim w dniu 19.12.2021. Wypieki cieszyły się ogromnym zainteresowanie. Wszystkie się sprzedały.

Zorganizowaliśmy jeszcze jedną formę pomocy Filipkowi – zbiórkę makulatury, w którą również zaangażowała się cała społeczność szkolna.  Pan Dyrektor na ten cel przekazał makulaturę pochodzącą z biblioteki szkolnej w wadze 520 kg. Kwota uzyskana ze sprzedaży zasili konto fundacji siepomaga.pl.

Akcja zbiórki makulatury, elektrośmieci oraz nakrętek ciągle trwa w naszej szkole. Na świetlicę szkolną można nadal przynosić wymienione powyżej surowce wtórne. W przypadku dużych gabarytów lub dużej ilości np. makulatury prosimy o wcześniejszy kontakt z opiekunami Szkolnego Koła PCK lub wychowawcami świetlicy.

Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski i wychowawcy świetlicy dziękują wszystkim, którzy mieli swój udział w zbiórce, za wielkie, szczodre serca. Zachęcamy również do dalszej pomocy Filipkowi – wyścig z SMA nadal trwa! Mając takich ludzi dookoła, mały Filip szybko stanie na nogi!

Wolontariusze i opiekunowie SK PCK