Ślubowanie uczniów klasy I

W dniu 18 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej powitał pan Dyrektor Sławomir Wójcicki.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał pan Dyrektor dużym czerwonym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej.

Następnie najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci dużych kolorowych ołówków ufundowane przez szkołę i  rodziców.

Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni do klasy na tort przygotowany przez rodziców.  Ten ważny i uroczysty dzień na pewno pozostanie w pamięci dzieci i ich rodziców na bardzo długo.

Magdalena Ołdakowska