Spotkanie z lokalną pisarką, Panią Urszulą Krajewską-Szeligowską

28 marca 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z lokalną pisarką, Panią Urszulą Krajewską-Szeligowską.  Udział w nim wzięli uczniowie klasy I, realizujący wraz z wychowawczynią – Panią Magdaleną Ołdakowską, Międzynarodowy Projekt Czytelniczy pn. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki” oraz dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy 5-latków, które z Panią Karoliną Chilkiewicz i Panią Dorotą Starczewską biorą udział w Międzynarodowym Projekcie „Piękna Nasza Polska Cała”.

W trakcie wizyty u pierwszoklasistów i przedszkolaków pani Urszula Krajewska-Szeligowska przybliżyła dzieciom tajniki pracy pisarza. Następnie podzieliła się z nimi swoją twórczością – przeczytała wierszowane bajki z tomiku „Ortobajki-zwierzajki” pt. „Ucieczka zajączka”, „Łatki krówki – odlotówki” oraz „Mama i fan hipopotama”.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały przybyłego gościa, a później zadawały ciekawe pytania.

Oba spotkania przebiegły w miłej atmosferze, były niezwykłą przygodą i z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich obecnych.

Karolina Chilkiewicz

Magdalena Ołdakowska