SPRINTEM DO MARATONU

„SPRINTEM DO MARATONU”-VIII OGÓLNOPOLSKI  MARATON PRZEDSZKOLAKÓW.

Dnia 19 maja o godzinie 9:45 przedszkolaki z wszystkich grup ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej wzięły udział w VIII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „ Sprintem do maratonu” pod patronem „ Bliżej Przedszkola”. Jest to projekt zachęcający do przeprowadzenia zawodów biegowych oraz innych form aktywności  w przedszkolu. Głównym celem jest popularyzowanie aktywności fizycznej wśród dzieci.

Impreza biegowa odbyła się na boisku szkolnym. Dzieci zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe3-4-latki i 5-6-latki. Wszyscy czekali na ulubiony moment -” Na miejsca! Gotowi! Start i ruszyli do mety...Nie liczyło się zdobyte miejsce a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze .

Dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych nawiązujących do treści bajek/ książek / wierszy:

marsz w siedmiomilowych butach kota z bajki „ Kot w butach”;
„ Pan Hilary”- założenie okularów bez szkieł i przejście po linii  na boisku bez schodzenia z niej;
„ Rzepka” – przeciąganie liny , czyli 3-latki kontra 4-latki oraz 5-latki kontra 6-latki;
„ Jabłko Śnieżki”-bieg z jabłkiem położonym na drewnianej łyżce .

Wysiłek i determinacja dzieci została doceniona i nagrodzona wręczeniem wszystkim uczestnikom specjalnych medali oraz dyplomów,

Gratulujemy wszystkim biegaczom i zapraszamy na kolejne takie akcje. Dziękuje wszystkim Paniom  za pomoc w zorganizowaniu akcji .

Anna Kowalewska