Sukces uczniów w X Powiatowym Konkursie Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie

22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej.

Organizatorem tego konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie. Głównymi celami przedsięwzięcia jest zdobywanie umiejętności i doświadczeń do prezentacji utworów muzycznych oraz poznanie historii swoich rówieśników harcerzy działających w konspiracji podczas okupacji. Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyło także hasło „Solidarni z Ukrainą”.

W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z 7. szkół podstawowych z naszego powiatu, występując w 4. kategoriach: soliści klas I-III i IV-VIII oraz zespoły klas I-III i IV-VIII.

Naszą szkołę reprezentowali uczeń kl. VIII – Mateusz Orłowski, który wystąpił jako solista w kategorii klas IV-VIII. Zaśpiewał piosenkę pt. „Warszawo ma” i za jej wykonanie otrzymał I miejsce. W kategorii zespoły klas IV-VIII – zespół „Do-re-mi”, w skład którego wchodzą uczniowie klas IV i V (Aleksandra Kulesza, Emilia Grabowska, Martyna Krajewska, Weronika Zalewska, Mateusz Kulik, Sebastian Muszyński, Paweł Gołaszewski, Piotr Gołaszewski) wykonał piosenkę „Warszawskie dzieci” i za jej wykonanie został nagrodzony II miejscem. Artyści za zajęcie wysokich miejsc otrzymali dyplomy i puchary.

Serdecznie gratulujemy wokalistom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Ołdakowska