Szkolne Jasełka

Zgodnie z tradycją szkoły, grupa 6-latków pod opieką wychowawców przygotowała Jasełka dla swoich młodszych kolegów oraz rodziców. Przedstawienie odbyło się 17 grudnia w dwóch turach: o godzinie 9.00-dla przedszkolaków z grup 3,4, i 5-latków oraz o godzinie 11.40 dla rodziców dzieci z grupy 6-latków. Widzów powitała pani Wiesława Turkowska wprowadzając wszystkich zebranych w świąteczny nastrój.  Następnie na pięknie udekorowanej scenie do szopki przybyli pastuszkowie i trzej królowie z darami dla Dzieciątka. Nie zabrakło tez postaci aniołków. Aktorsko recytowane teksty przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego “Nutki” pod kierunkiem Pani Magdy Ołdakowskiej. Występ przed publicznością wymagał dużo odwagi i śmiałości, ale nasi mali aktorzy przebrani w kostiumy postaci z Jasełek, poradzili sobie bez problemu. Głównym celem uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień aktorskich dzieci.  Brawa jakie otrzymały dzieci na zakończenie świadczyły o tym, że cel ten został w pełni osiągnięty.  Na zakończenie pani Agnieszka Choińska życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spokojnej i rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym roku 2022. Świąteczne życzenia złożył wszystkim również dyrektor szkoły pan Sławomir Wójcicki, który jednocześnie podziękował dzieciom i wychowawcom za pięknie przygotowane jasełka.

Agnieszka Choińska,

Wiesława Turkowska