Aktualności_2017-2018

Wycieczka do Olsztyna

Dnia 21 maja odbyła się wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Olsztyna ,w której wzięli udział uczniowie   klas I-III. Tego dnia wszyscy musieli bardzo wcześnie wstać , gdyż wyjazd przewidziany był na 5.30 rano. Wszystkie dzieci stawiły się na zbiórkę punktualnie , więc wycieczkę rozpoczęliśmy.
o czasie. Podróż do Olsztyna przebiegała bez żadnych problemów. Około 9.00 byliśmy na miejscu.

Pierwszym punktem była wizyta w planetarium , gdzie obejrzeliśmy seans pt.” Ziemia, Księżyc, Słońce”. Następnie uczestniczyliśmy w „kosmolekcji” z projekcją dydaktyczną i astronomem. Potem mieliśmy okazję przejechać kilka przystanków najnowszą i najnowocześniejszą linią tramwajową
w Polsce. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Mogliśmy też kupić pamiątki z Olsztyna. Po zrobieniu zakupów udaliśmy się na długo oczekiwany obiad. Po obiedzie czekała na wszystkich miła niespodzianka - lody w Mc Donald’s.

Następnie udaliśmy się do autokaru, by wyjechać w drogę powrotną. W godzinach wieczornych, zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Magdalena Ołdakowska