Aktualności_2017-2018

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności
X  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności

29 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbył się X  Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli  uczniowie klas III gimnazjum. W skład 3-osobowego zespołu reprezentującego naszą szkołę weszli: Milena Duchnowska, Magdalena Aleksandrowicz, Natalia Żukowska. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat nt. „Suche nasiona roślin strączkowych – moc zamknięta w garści nasion”, napisać test z zakresu tematycznego oraz udekorować stół pt. „Z babcinej spiżarni” (według własnego pomysłu) oraz wykonać prostą potrawę z dekoracją. Młodzież oceniana była przez zespół ekspertów. Po kilkugodzinnych zmaganiach z częścią teoretyczną i praktyczną nasza drużyna zajęła V miejsce.

Wioletta Bielska