II Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu

Dnia 13 stycznia 2019 roku w Bazylice Mniejszej w Sokołach odbyło się  II Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu, którego pomysłodawcą jest muzyk pan Piotr Ostrowski, a głównym organizatorem Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach.

W tegorocznym tak bardzo uroczystym i wspaniałym wydarzeniu wzięło udział blisko 150 dzieci i młodzieży z różnych parafii i szkół m. in. z Jabłonki Kościelnej, Dąbrowy Wielkiej, Płonki Kościelnej, Wysokiego Mazowieckiego oraz dziecięcy i młodzieżowy zespół z Sokół.

Koncert rozpoczął występ zespołu „Harmonika” z Sokół, który pięknie wykonał kilka popularnych kolęd. Następnie zgromadzone na uroczystości dzieci i młodzież zaśpiewali 8 kolęd i pastorałek. Były to następujące utwory:  „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”,  „Bosy Pastuszek”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Świeć gwiazdeczko”,  „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Skrzypi wóz”. Śpiewającym towarzyszyli akompaniujący muzycy na skrzypcach, gitarach akustycznych, basowych, keyboardzie i akordeonach. Całością kierował i nad wszystkim czuwał kierownik muzyczny i dyrygent pan Piotr Ostrowski, na którego zaproszenie z ochotą  wzięliśmy udział we wspólnym kolędowaniu.

To wydarzenie było dla naszych młodych wokalistów nowym doświadczeniem i okazją do miłego spędzenia czasu w gronie innych zespołów wokalnych. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni do Centrum Kulturalno – Bibliotecznego na poczęstunek. Zarówno ten występ i całe spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci i sercach.

Magdalena Ołdakowska