Jasełka w przedszkolu

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowane  przez  grupę najstarszych przedszkolaków pod opieką wychowawcy i pomocy rodziców. Nie było inaczej w tym roku : 20 grudnia 2018r. o godzinie 11.45 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej zebrali się: grupa 5latków i 3latków z wychowawczyniami, Pani Marzena Piszczatowska, Pani Hanna Wójcicka , rodzice i zaproszeni goście oraz uczniowie klas starszych.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę zbliżających się Świat Bożego Narodzenia , wzmocnienie więzi emocjonalnych z rodziną ,rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich i tanecznych dzieci oraz nabywania odwagi i śmiałości podczas występów przed publicznością. Dzieci przebrane w kostiumy postaci z Jasełek w sposób aktorski recytowały swój tekst. Sala wypełniona była aniołami i kolędnikami, które pięknie śpiewały kolędy. Do szopki przybyli pastuszkowie i trzej królowie , którzy  przynieśli Dzieciątku dary. Nie zabrakło również wśród postaci Heroda, diabła i śmierci.Nasi artyści śpiewali kolędy: „ Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „ Lulaj ,że Jezuniu”, „Mędrcy Świata Monarchowie”, „ Cicha noc” ,wykonali dwa układy taneczno-ruchowe : „Taniec Śnieżynek”, Jingle Bells”.Kiedy artystyczna część dobiegła końca , wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie Jasełek.Następnie dzieci podeszły do swoich rodziców i złożyły im życzenia Bożonarodzeniowe oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki w postaci świecznika i kartki świątecznej. Na koniec Pani Anna Kowalewska życzyła wszystkim obecnym zdrowych i spokojnych Świąt , spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku 2019. Po przedstawieniu rodzice 6latków wraz z dziećmi i wychowawczynią przeszli do sali, gdzie podzielili się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, odwagę, nauczenie się wierszyków , kolęd i wykonanie pięknych układów tanecznych, dzięki którym stworzyły piękną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Takie spotkania pokazują , jak ważna jest tradycja Świat Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne są to święta.

Puenta biblijnej historii są dobrze znane wszystkim słowa piosenki:

„ Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,

Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszystkie spory,(...)”

Anna Kowalewska