Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej w Czyżewie - 2019
Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej  w Czyżewie - 2019

28 marca w GOK w Czyżewie odbył się IX Powiatowy Konkurs Piosenki Powstańczej i Harcerskiej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów w Czyżewie.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział kilkudziesięciu młodych wokalistów z 11 szkół powiatu wysokomazowieckiego. Wykonawcy prezentowali swoje umiejętności wokalne w czterech kategoriach. Naszą szkołę  w kategorii – soliści klasy IV-VIII reprezentował Mateusz Orłowski z klasy V, który za wykonanie piosenki „Dziś idę walczyć mamo” otrzymał II miejsce. W kategorii zespoły klasy IV-VIII wystąpił zespół „DO-RE-MI” w składzie : Wiktoria Mościcka, Kornelia Jabłońska, Martyna Mioduszewska, Alicja Grabowska, Natalia Mościcka, Zuzanna Mystkowska i Michał Jabłoński. Zaśpiewali oni piosenkę „Sanitariuszka Małgorzatka”, za wykonanie której otrzymali wyróżnienie.

Gratulujemy naszym wokalistom udanego występu i dalszych sukcesów .

Magdalena Ołdakowska