Mikołajkowa podróż

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki z grupy 6latków pod okiem wychowawcy „pisały” list do Świętego Mikołaja, w których to rysowały swoje wymarzone prezenty.

6 grudnia 2018 roku o godzinie 8.30 dzieci z rodzicami i wychowawczynią wyruszyły w podroż do Białegostoku. Pierwszym przystankiem naszej wycieczki była wizyta w Papugarnii. Celem wizyty było wzbogacenie wiadomości na temat papug oraz zapoznanie się z warunkami ich życia. W zoo dzieci oglądają zwierzęta tylko w klatce, tutaj do tej klatki wchodziły. Miały możliwość głaskania papug. Nie lada atrakcją była możliwość karmienia ich. Cześć dzieci na początku się bała później ten strach odszedł w niepamięć. Następnie udaliśmy się do drugiego miejsce, którym był Jamper Park-Park trampolin. To miejsce sprawiło bardzo dużą radość i niezapomnianych wrażeń. Po rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami i innych. Pobyt w Jamper Park sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, wspaniała zabawa, a do tego ćwiczenia dla mięśni nóg. Ostatnim punktem naszej wycieczki był oczywiście bardzo lubiany przez dzieci McDonald. W drodze powrotnej dzieci otrzymały skromny upominek. Ta Mikołajkowa podróż na długo zostanie w pamięci przedszkolaków z grupy 6latków.

Anna Kowalewska