OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 2019

Dnia 28 lutego 2019 roku w Urzędzie Gminy w Wysokiem Mazowieckiem odbyły się eliminacje szkół podstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom''. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI : Marta Jabłońska, Wiktoria Orłowska i Kamil Kalinowski, który zajął II miejsce co dało mu awans do etapu powiatowego.

Eliminacje powiatowe  przeprowadzono 2 kwietnia 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem. W tegorocznej, XLII już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”., udział wzięło 27 uczestników, w trzech grupach wiekowych. Gminę Wysokie Mazowieckie w kategorii klasy VII – VIII i gimnazjum reprezentowali uczniowie naszej szkoły z klasy VII -  Julia Kaczyńska i z klasy VIII -  Kinga Jabłońska, natomiast w kategorii klasy IV –VI szkoły podstawowej Kamil Kalinowski oraz uczennica ze szkoły w Święcku Wielkim. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz umieć rozpoznać i opisać sprzęt gaśniczy. Kamil zajął II miejsce w związku z czym reprezentował nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które przeprowadzono 25 kwietnia 2019  w ZSOIZ w Ciechanowcu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów.

Wioletta Bielska