Regionalny Konkurs Plastyczno- Ekologiczny „Eko-pocztówka z lasu”

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Regionalnym Konkursie Plastyczno-Ekologicznym pt. „Eko-pocztówka z lasu”, którego organizatorami były instytucje: GOK w Czyżewie i Nadleśnictwo Rudka.

Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Do GOK-u w Czyżewie wpłynęły 772. prace z 72. instytucji kulturalno-oświatowych i szkół.

Na pewno jury konkursu miało bardzo dużo pracy podczas przydzielania nagród i wyróżnień.

W tegorocznej edycji naszym uczniom dopisało szczęście, troje podopiecznych naszej placówki otrzymało nagrody.

28 kwietnia 2019 roku nagrodzeni uczniowie z klasy I – Arkadiusz Boguszewski i Amelia Ołdakowska oraz klasy III gimnazjum – Anita Boguszewska wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród XV Regionalnego Konkursu Plastyczno-Ekologicznego pt. „Eko-pocztówka z lasu”

Podsumowanie odbyło się w Muzeum Rolnictwa im. Księdza K. Kluka w Ciechanowcu. Uczeń Arkadiusz Boguszewski z klasy I zajął III miejsce, a Amelia Ołdakowska otrzymała wyróżnienie. Uczennica klasy III gimnazjum – Anita Boguszewska również zajęła III miejsce.

W pobliskim zabytkowym kościółku na terenie skansenu można było obejrzeć wystawę pokonkursową.

Cała uroczystość odbywała się podczas Jarmarku Świętego Wojciecha, na którym można było spróbować regionalnych potraw i ciast, zakupić pamiątki oraz obejrzeć występy teatralne i wokalne.

Podsumowując, gratulujemy naszym uczniom zdobycia miejsc i wyróżnień.

Magdalena Ołdakowska
Iwona Dębek