Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży

12 grudnia uczniowie klas I – III wybrali się ze swoimi wychowawczyniami  na wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Łomży w celu obejrzenia sztuki pt. „Skąd Mikołaj wie ?‘’  Odpowiedź na to pytanie skryła się na strychu domu małego Krzysia , gdzie swoje miejsce znalazły sfatygowane zabawki m.in.  Miś- bez ucha i Pajac – z odpadającą głową. Akcja rozgrywa się w wigilijny wieczór i jest tylko na pozór typową sytuacją wymiany starych zabawek na nowe. W istocie chodzi o to, by zastanowić się czy te zapomniane,  uszkodzone zabawki nie zasługują na drugie  życie. To perypetie starych zabawek, które po naprawieniu chcą wrócić pod choinkę jako prezenty i spowodować uśmiech na dziecięcych twarzach.

Miło było widzieć reakcje oglądających spektakl uczniów. Wspaniała gra aktorów, scenografia i muzyka sprawiły, że dzieci z zaciekawieniem śledziły wątki widowiska i czynnie w nim uczestniczyły .

Po obejrzeniu sztuki dzieci zwiedziły teatr, a następnie robiły zakupy w teatralnej kawiarence.

Podsumowując można stwierdzić, że obejrzany spektakl wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, jak również wzbudził w widzach pewne refleksje. To była udana wycieczka.

Magdalena Ołdakowska