Wydarzenia_2018-2019

Wycieczka przedszkolaków do Warszawy

Dnia 7 maja  2019r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechała na nią grupa 6-latków, grupa 5-latków, wychowawczynie grup Pani Anna Kowalewska i Pani Marta Zalewska oraz 10 rodziców. W programie wycieczki był seans w Planetarium oraz spacer po Warszawskim ZOO. Zbiórka odbyła się o godzinie 7.30 na placu przy kościele skąd wyjechaliśmy o godz.8.00. Podróż trwała 2,5 godziny. Po drodze zrobiliśmy mała przerwę na stacji paliw. O godz. 10.30 dotarliśmy do Warszawy. Zanim dojechaliśmy  do celu zobaczyliśmy przez okno autokaru Pałac Kultury, Stare Miasto. Gdy wysiedliśmy z autokaru dzieci ustawiły się w pary ,wyruszyliśmy spacerkiem w stronę Planetarium. O godzinie 11.00 usiedliśmy w wygodnych fotelach gdzie obejrzeliśmy film pt. : „ Polaris”, który przybliżył nam wiedzę na temat kosmosu, planet i gwiazd. Po skończonym seansie mieliśmy okazję przejść wzdłuż Wisły, zobaczyć Syrenkę Warszawską, a po drugiej stronie rzeki Stadion Narodowy. Następnym punktem wycieczki był spacer po ZOO. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny nasze przedszkolaki zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Po przekroczeniu bramy mieliśmy okazje podziwiać hipopotamy, następnie Króla zwierząt Lwa. Wielka radość sprawiło  dzieciom oglądanie: tygrysa, surogatek, żyraf, słoni oraz goryla, który schowała się przed nimi ale  w pewnym momencie wyszedł. Potem poszliśmy do niedźwiedzia polarnego, który wygrzewał się na słoneczku. Międzyczasie dzieci widziały: małpy, krokodyle, węże i żółwie.  Dłuższy postój dzieci zrobiły przy: kangurach, pingwinach, lemurach,  gepardzie i wielbłądach. Na koniec zwiedzania ZOO dzieci i rodzice mieli okazję zakupić sobie pamiątki. Pobyt w ogrodzie zoologicznym dostarczył im wiele radości , był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżyta w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Po 3 godzinach spędzonych w ZOO, przedszkolaki wraz z wychowawczyniami i rodzicami pojechały na posiłek do McDonald`s. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia ,dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.  Pełne nowych wrażeń maluchy o godzinie 18.30 dotarły do Jabłonki Kościelnej gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice. Wycieczka zapewne na długo zapadnie w pamięci dzieci.

Anna Kowalewska