Wydarzenia_2018-2019

XII Edycja Konkursu „Ty prowadzisz nas”

14.05.2019 r. w SP 45 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu piosenki pn. „Ty prowadzisz nas”. Tegoroczny konkurs przypadał na 99. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

Konkurs organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 45 im. Jana Pawła II i Przedszkole Samorządowe nr 30 Radosne w Białymstoku, a honorowy patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty.

Uczeń naszej szkoły, Mateusz Orłowski, po raz drugi wziął w nim udział i ponownie został jego laureatem, co jest równoznaczne z wystąpieniem na uroczystej gali.

W tegorocznej edycji Mateusz prezentował utwór pt. „Fundament”. Tę samą piosenkę śpiewała Zosia Borowska , uczennica jednej z białostockich podstawówek. Organizatorzy postanowili, żeby Mateusz i Zosia w koncercie galowym zaśpiewali razem i trzeba przyznać, że w duecie zaprezentowali się bardzo dobrze.

Po występach wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie uroczystości  odbył się słodki poczęstunek, na którym wśród różnorodnych słodkości królowały papieskie kremówki.

Już za rok 100. rocznica urodzin Jana Pawła II i następna, jeszcze bardziej uroczysta edycja konkursu. Mamy nadzieję, że wśród naszych uczniów znajdą się chętni, którzy wezmą w nim udział. Mateuszowi bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Ołdakowska

Występ laureatów konkursu