Wydarzenia_2018-2019

ZAGROŻENIA W SIECI
ZAGROŻENIA W SIECI

Internet to wiele pozytywnych, praktycznych i użytecznych aspektów. Jest to nieograniczone źródło informacji, idealny sposób komunikowania się i pracy, ale to również mnóstwo zagrożeń zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dzisiejsza młodzież nie wyobraża sobie życia bez komputera, Internetu. Zdecydowana większość przyznaje, że musi być o-line 24 godziny na dobę.

Przerażające są statystyki, które mówią o  ilości dzieci i młodzieży dotkniętych przestępstwami z sieci, uzależnieniem od gier, portali społecznościowych.  W związku z tym w naszej szkole w Jabłonce Kościelnej  zorganizowano spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem na temat: "Zagrożenia w sieci". 7 maja uczestniczyli w nim uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum, a w dniu 16 maja uczniowie klas IV-VI. Podczas spotkania omówiono najważniejsze zagrożenia internetowe oraz zasady, którymi należy się kierować korzystając z zasobów Internetu. Prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny poparty dyskusją. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Niewątpliwie takie działania w dużym stopniu przyczyniają się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży.

Marzena Piszczatowska