Dzień Patrona świętego Jana Pawła II i Ślubowanie uczniów klasy I

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest,

nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

W szkolnym kalendarzu mamy różne święta, ale jedno z nich jest dla nas szczególnie ważne, to Dzień Patrona Jana Pawła II, którego wszyscy lubimy i szanujemy, dlatego staramy się jak najlepiej przygotować się do związanej z nim uroczystości.
       Dla całej społeczności szkolnej 16 października jest dniem bardzo uroczystym. Już po raz trzeci w tym właśnie terminie mamy podwójne święto: Dzień Patrona i Ślubowanie uczniów klasy I.

Rano o godz. 900 uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej w kościele pw. Świętego Michała Archanioła w Jabłonce Kościelnej koncelebrowanej przez księdza proboszcza Stanisława Ołowia, czynnie współtworząc oprawę liturgiczną.

Następnie zaproszeni goście, tj. ksiądz Stanisław Ołów, ksiądz Stanisław Cichowski, Wójt Gminy pan Krzysztof Krajewski, Sekretarz Gminy pani Henryka Szklaruk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Murawska, pracownicy szkoły z panem Dyrektorem Sławomirem Wójcickim na czele, uczniowie i rodzice wysłuchali pięknego i wzruszającego koncertu poświęconego patronowi świętemu Janowi Pawłowi II pt. „Ty prowadzisz nas…” w wykonaniu chóru szkolnego i dwóch prowadzących uczennic z klasy VIII przygotowanego pod kierunkiem pani Magdaleny Ołdakowskiej.

Po skończonej części artystycznej poświęconej Janowi Pawłowi II odbyło się ślubowanie uczniów klasy I.

Na początku uczennica klasy VI powitała wchodzących pierwszaków i poprosiła ich o zaprezentowanie części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni pani Barbary Uszyńskiej. Piękne biało-czerwone stroje i wspaniały wystrój Sali wykonany przez rodziców stworzyły niepowtarzalny klimat uroczystości. Swoim występem dzieci pokazały, że mogą być przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.

W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali na Sztandar Szkoły. Po złożeniu ślubowania pan Dyrektor Sławomir Wójcicki dokonał aktu pasowania, a wychowawczyni wręczyła każdemu dziecku pamiątkowy dyplom, natomiast rodzice podarowali słodki upominek.

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemówienia pana Dyrektora, Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie pana Krzysztofa Krajewskiego i pani Marioli Orłowskiej. Panowie życzyli uczniom wytrwałości i dużo sukcesów w nauce. Pani Mariola Orłowska złożyła serdeczne podziękowania panu Dyrektorowi za dokonanie aktu pasowania oraz wychowawczyni za przygotowanie uroczystości, a następnie zaprosiła wszystkie dzieci, ich opiekunów i przybyłych gości na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób uroczystość na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.

Magdalena Ołdakowska, Barbara Uszyńska