Aktualności_2019_2020

Lubimy pomagać

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. W naszej szkole chcemy, by dzieci uczyły się odpowiedzialności, staramy się uwrażliwiać podopiecznych nie tylko na potrzeby innych ludzi, ale również zwierząt.

W styczniu klasa II wraz z wychowawczynią  Magdaleną Ołdakowską zorganizowała w naszej szkole zbiórkę karmy, zabawek i koców dla zwierząt z Podlaskiej Fundacji Empatia w Ciechanowcu. Trzeba przyznać, że uczniowie naszej szkoły podeszli do tego zadania z zaangażowaniem i w ciągu kilku dni zebraliśmy dość dużą ilość darów. Najwięcej karmy i innych rzeczy dla zwierząt przynieśli najmłodsi uczniowie klas I-III.

W ramach akcji 25 lutego uczniowie klasy II z wychowawczynią i chętnymi rodzicami pojechali na wycieczkę do Podlaskiej Fundacji Empatia aby zawieźć zebrane dary. Na miejscu serdecznie powitała nas Pani Malwina, opiekunka, zarazem wolontariuszka. Opowiedziała dzieciom o zasadach działalności fundacji i schronisk na rzecz zwierząt, na temat wolontariatu i o potrzebie pomocy. Zapoznała też z zasadami postępowania w przypadku spotkania bezpańskiego psa lub kota. Następnie maluchy mogły oglądać psy, nakarmić je i z niektórymi pobawić się.

Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie. Na zakończenie wizyty Pani Malwina podziękowała wszystkim uczniom naszej szkoły za okazane serce i pomoc zwierzętom.

Akcja charytatywna  na rzecz zwierząt uczy wielu pozytywnych postaw, a przede wszystkim uwrażliwia  uczniów na krzywdę innych.

Dziękuję bardzo wszystkim uczniom naszej szkoły, wychowawcom i rodzicom, którzy włączyli się w to     przedsięwzięcie.

Magdalena Ołdakowska