Aktualności_2019_2020

Wyjazd do kina na film „Czarownica 2”

02 grudnia uczniowie klas IV – VIII wybrali się ze swoimi wychowawczyniami  na wycieczkę do Zambrowa do kina na film „Czarownica 2” czyli na kontynuację filmu z 2014 roku.

Celem  wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino), integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

Akcja Czarownicy 2 dzieje się na dwóch płaszczyznach – osobistej i politycznej. Na płaszczyźnie osobistej, film opowiada o dalszych relacjach pomiędzy Diaboliną a Aurorą w formie typowego dosyć konfliktu matka-córka. Aurora chce wyjść za mąż, jej przybrana matka tego nie chce i musi się nauczyć, iż miłość rodzicielska w pewnym sensie ustępuje miłości oblubieńczej. Tymczasem przygotowania do ślubu wywołują większy konflikt w skali politycznej – pewne siły wywodzące się z królestwa narzeczonego Aurory dążą do podboju magicznego Wrzosowiska i zniszczenia mieszkających tam istot.

W. Bielska

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0