Biblioteka » Aktualności biblioteczne

Zamiast pączka, lepsza książka

W październiku Biblioteka Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej przystąpiła do konkursu czytelniczego pod hasłem "Zamiast pączka, lepsza książka” ogłoszonego przez Księgarnię Tuliszków.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było zorganizowanie kiermaszu książek dostarczonych przez Księgarnię Tuliszków.

Niezwykłe kropki

Po raz pierwszy w naszej szkole 15 września obchodziliśmy Światowy Dzień  Kropki.  Do wspólnego świętowania w biblioteki szkolnej zaprosiliśmy   grupę sześciolatków. Zabawę rozpoczęliśmy od poznania historii Vashti z książki Petera H. Reynoldsa ,,Kropka”.

3-latki w bibliotece szkolnej

Czytanie książek rozwija wyobraźnię , wzbogaca słownictwo , poprawia pamięć i koncentrację.

Kontakt  z książką i biblioteką dla naszych maluchów z grupy 3-latków jest niemal codziennością . Większość z nich systematycznie odwiedza ją z rodzicami niemal codziennie.

,,Wesołe Bałwanki ”w  Szkole Podstawowej  w Jabłonce Kościelnej

,,Wesołe Bałwanki ”w  Szkole Podstawowej  w Jabłonce Kościelnej

Zima  to ulubiona pora roku wszystkich dzieci, a tegoroczna była wyjątkowa.  Spadło dużo puszystego śniegu. Dzieci chętnie korzystały z białego szaleństwa. Biblioteka szkolna postanowiła to wykorzystać i zorganizowała konkurs fotograficzny dla przedszkolaków  i klas I-III, pt.,,Wesoły Bałwanek’’.

Gang Fajniaków u sześciolatków

W styczniu  sześciolatki  z naszej szkoły  uczestniczyły w spotkaniach bibliotecznych poświęconych czytaniu nowej książki Marcina Przewoźniaka  pt: ,, Gang Fajniaków Zimowa Przygoda”. Bohaterami tej lektury są Fajniaki ,  superfajni przyjaciele, którzy mają supermoce, dzięki którym chronią Ziemię i dbają o przyrodę.

Gang Fajniaków w naszej szkole

W miesiącu październiku uczniowie klasy drugiej brali udział w bibliotecznej akcji czytelniczej pod hasłem ,,Gang Fajniaków w naszej szkole". Celem spotkań  było budowanie nawyku codziennego czytania, samodzielnego myślenia, pobudzania wyobraźni, pamięci i koncentracji.

Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego , że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy pierwszej, które odbyło się 21 października było dla nich ogromnym przeżyciem.

Głową rusz i wierszyk o babci albo dziadku złóż

4 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną  ,,Głową rusz i wierszyk o babci albo dziadku złóż”. Konkurs skierowany był do uczniów klas  IV-VIII ...

Przygoda Gangu Słodziaków

W dniu 6 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas I-III pt: ,,Narysuj  dowolną przygodę  Gangu Słodziaków‘’. Jedynym warunkiem, który należało spełnić  to rysunek wykonać własnoręcznie  podczas pobytu w bibliotece lub na świetlicy.

KONKURS - Sleeveface w bibliotece szkolnej

Sleeveface w bibliotece szkolnej-konkurs dla klas VII-VIII