Biblioteka » Aktualności biblioteczne

3-latki w bibliotece szkolnej
3-latki w bibliotece szkolnej

Czytanie książek rozwija wyobraźnię , wzbogaca słownictwo , poprawia pamięć i koncentrację.

Kontakt  z książką i biblioteką dla naszych maluchów z grupy 3-latków jest niemal codziennością . Większość z nich systematycznie odwiedza ją z rodzicami niemal codziennie.

W dniu 25 maja w bibliotece szkolnej miała miejsce specjalna lekcja dla maluchów promująca nową książkę Anity Głowińskiej pt.,, Kicia Kocia i Nunuś. W co się ubierzemy ?”.

Kicia Kocia to ulubiona bohaterka książek dla dzieci , a dodatkowo książka posiadająca otwierane okienka okazała się dużą atrakcją dla małego czytelnika.  Po przeczytaniu i rozmowie na temat  czytanego tekstu maluchy wykonały kolorowe parasolki dla Kici Koci. Można je podziwiać na banerze znajdującym się w holu szkoły. Nasze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze , dzięki ciekawej  lekturze  dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i umówiły się na kolejną wizytę  w bibliotece.