Biblioteka » Aktualności biblioteczne

Czytamy "Pięciopsiaczki"
Czytamy

"Pięciopsiaczki"  to  tytuł  książki  Wandy Chotomskiej, zakupionej do naszej biblioteki szkolnej w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W miesiącu październiku grupa dzieci sześcioletnich uczestniczyła w spotkaniach bibliotecznych,  na których czytaliśmy fragmenty książki, poznawaliśmy bohaterów oraz uczyliśmy się jak postępować ze zwierzętami.

Jednym z efektów  naszych spotkań  są prace uczniów  przedstawiające przygody głównych bohaterów. Prace plastyczne wzięły też udział w konkursie na najładniejszą ilustrację do książki ,,Pięciopsiaczki”.

Komisja złożona z uczniów klasy czwartej dokonała oceny prac i wytypowała zwycięzców.

I miejsce - Wiktoria  Kaczyńska

Martyna Krajewska

II miejsce - Amelia Ołdakowska

III miejsce – Ola Kulesza

W dniu 20 listopada nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Wszystkie dzieci dostały nagrody w postaci książeczek.

Hanna Wójcicka