Biblioteka » Aktualności biblioteczne

DZIEŃ Z LEKTURĄ

W dniu 20 kwietnia do  klasy  pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej zaproszono uczniów klasy drugiej gimnazjum na czytanie lektur. Wybór odpowiednich książek uzgodniono wcześniej z wychowawczyniami. O tym ,,Jak Wojtek został strażakiem?” uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się od Wiktora Boreckiego i Sebastiana Grosfelda. O Przygodach  Puca   i  Bursztyna  czytały dla  klasy trzeciej  Tatiana  Mizura, Roksana  i Martyna Eljaszuk. ,,Nasza mama czarodziejka” to bohaterka lektury czytanej przez Paulinę Strzeszewską i Julię Zarembę w klasie drugiej. Te niecodzienne poznawanie lektur przy pomocy gimnazjalistów  bardzo podobało się im młodszym kolegom i koleżankom i jest świetnym przykładem na rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Hanna Wójcicka