Biblioteka » Aktualności biblioteczne

Pan Hilary

Na kłopoty z pamięcią Pan Hilary –pod takim hasłem uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej  w dniu 8 listopada   rozpoczęli cykl spotkań z biblioteką szkolną.

Program zajęć przybliży dzieciom poezję twórców, którzy potrafili bawić się słowami.

Wprowadzeniem  do zajęć było czytanie fragmentów książki  Agnieszki Frączek  ,, Rany Julek! O tym , jak Julian Tuwim  został poetą ’’ zakupionej do biblioteki szkolnej w ramach   Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa .

Celem pierwszego spotkania było rozwijanie zainteresowań wierszami Juliana Tuwima, kształtowanie wyobraźni  i empatii  oraz  usprawnianie pamięci .

Posłużył nam do tego celu wiersz ,,OKULARY”. Uczniowie bardzo chętnie po wysłuchaniu wiersza  odgrywali  scenki  przedstawiające  Pana Hilarego  szukającego okularów, a nawet wpadli na pomysł aby własnoręcznie wykonać okulary. Całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z pewnością na dłużej  zapadnie w pamięci uczniów.

Hanna Wójcicka