Biblioteka » Aktualności biblioteczne

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia był doskonałą okazją  do spotkania się wszystkich przedszkolaków z naszej szkoły. W związku z tym wydarzeniem wszystkie dzieci miały za zadanie przynieść ze sobą w dniu 25 listopada ulubione misie.

Na spotkanie w świetlicy szkolnej przybyła grupa 3 i 4 latków,  pięciolatków oraz sześciolatków.

Po wysłuchaniu opowieści  o przygodach Kubusia Puchatka dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią czytanej książki. Następnie przedszkolaki z poszczególnych grup wiekowych pozowały do zdjęć ze swoimi misiami. Po sesji zdjęciowej opiekunowie pluszaków  mieli za zadanie pokolorować  bądź narysować ich portrety. Na zakończenie spotkania pani bibliotekarka zachęciła dzieci do czytania książek o misiach, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Obchody Święta Misia dostarczyły przedszkolakom wiele uśmiechu i radości, a portrety  jubilatów  można podziwiać na holu szkolnym.

Hanna Wójcicka