V Bieg Niepodległości

We wtorek 9 listopada  o godz. 11 w lesie „Pietrasze” w Białymstoku rozpoczął się „V Bieg Niepodległości”. Zawody zorganizowali funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspólnie z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego Nr 3 „Pietrasze”, Nadleśnictwem „Dojlidy”, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Podlaskim Wojewódzkim Szkolnym Związkiem Sportowym w Białymstoku.

W zawodach wzięła udział młodzież podlaskich szkół, w tym uczniowie klas mundurowych. Rywalizacja odbywała się na 2 dystansach. Uczniowie szkół podstawowych mieli do pokonania trasę 1250 metrów, natomiast uczniowie szkół ponadpodstawowych dystans 2500 metrów. Jak stwierdzili sami zawodnicy, trasa była wymagająca z licznymi przeszkodami.

Po pokonaniu trasy zawodnicy zostali nagrodzeni w poszczególnych kategoriach. Laureaci otrzymali puchary, medale, dyplomy, a także nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Wszyscy zawodnicy za udział w biegu oraz sportową rywalizację otrzymali pamiątkowe odblaski.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Krajewska Martyna kl 4,Kulesza Aleksandra kl 4,Boguszewski Arkadiusz kl 4,Starczewski Artur kl 4,Wardaszko Natalia kl 5,Gosiewski Marcin kl 5,Gosiewski Rafał kl 5,Grabowska Alicja kl 8,Michalska Karolina kl 8.

Opr. Jan Tyborowski