Aktualności_2020-2021

"Lekturki spod chmurki” - II moduł

Realizacja II modułu Międzynarodowego Projektu „Lekturki spod chmurki” w kl. III

W lutym i marcu uczniowie kl. III realizowali II moduł Międzynarodowego Projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

Wszystko zaczęło się od wyboru i przeczytania lektury „Królowa śniegu”.

W ramach tego modułu dzieci realizowały następujące zadania: ozdobiły i wypełniły strony w lekturnikach związane z przeczytaną lekturą. Następnie zmieniliśmy naszą klasę
w zimową krainę. Zorganizowaliśmy pokaz „Zimowe Eko kreacje”. Dzieci przygotowały plakaty zachęcające do przeczytania lektury.

Podjęliśmy się też wyzwania „Eko bałwanek”. Każdy uczeń wykonał bałwanka używając różnorodnych odpadów segregowanych, które nadają się do recyclingu. Ostatnim realizowanym zadaniem było obowiązkowe zadanie ekologiczne, w ramach którego dzieci wysłuchały opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu”. Przeprowadziliśmy doświadczenia badając właściwości śniegu i lodu, obejrzeliśmy 2 filmy edukacyjne pt. „Efekt cieplarniany” i „Potężne lodowce”.

Wszystkie zadania z tego modułu dzieci wykonywały z dużym zaangażowaniem, świetnie się przy tym bawiły i wiele nauczyły.

Magdalena Ołdakowska