Aktualności_2020-2021

Lekcje ze Stowarzyszeniem Pravda

Nasza szkoła została zaproszona do skorzystania z materiałów edukacyjnych Stowarzyszenia Pravda. Materiały te zostały przygotowane w ramach kampanii #zaszczepfakty organizowanej przez to stowarzyszenie we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

Spotkanie z Policjantem

W ramach współpracy z policją i prowadzonych działań profilaktycznych mających na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości pomimo panującej pandemii COVID – 19 uczniowie klasy VII naszej szkoły uczestniczyli 18.02.2021 w spotkaniu z policją, które odbyło się online przez platformę Teams.

KRAJOBRAZ POLSKI – TRADYCJE, WSPÓŁCZESNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej „KRAJOBRAZ POLSKI – TRADYCJE, WSPÓŁCZESNOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ”.

Nasi uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Wesołe Bałwanki

,,Wesołe Bałwanki ”w  Szkole Podstawowej  w Jabłonce Kościelnej

Zima  to ulubiona pora roku wszystkich dzieci, a tegoroczna była wyjątkowa.  Spadło dużo puszystego śniegu. Dzieci chętnie korzystały z białego szaleństwa. Biblioteka szkolna postanowiła to wykorzystać i zorganizowała konkurs fotograficzny dla przedszkolaków  i klas I-III, pt.,,Wesoły Bałwanek’’.

Czytam z klasą lekturki spod chmurki

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy III biorą udział w realizacji innowacji pedagogiczne- międzynarodowym projekcie czytelniczym pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”- edycja II autorstwa Honoraty Szaneckiej.

Wyjątkowy dzień babci i dziadka

Kredki, kolorowe kartki, klej i nożyczki. Do tego szczypta chęci, dużo serca i niewielka pomoc wychowawczyni. Oto doskonały przepis na własnoręczne wykonanie upominków. Dzisiaj nasze przedszkolaki z grupy pięciolatków w ten sposób pokazały, że pamiętają o swoich babciach i dziadkach w dniu ich święta.

Wigilia w przedszkolu

We wtorek 22 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu Wigilia. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, ...

Pasowanie na czytelnika

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klasy pierwszej, które odbyło się 21 października było dla nich ogromnym przeżyciem.

Dziecięca szkoła bezpieczeństwa

Uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej uczestniczą w zajęciach „DZIECIĘCEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA”.

Poznają między innymi zasady zdrowego stylu życia, bezpiecznych zachowań w domu, w lesie, nad wodą, w gospodarstwie rolnym oraz w sieci.

Ślubowanie uczniów klasy I

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w szkole.

W piątek16 października 2020 roku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej.