Aktualności_2020-2021

Zajęcia terenowe z geografii klasy VII

We wtorek, 1 czerwca klasa VII brała udział w zajęciach terenowych z geografii. Uczniowie z wychowawcą (nauczycielem przedmiotu) i nauczycielem wychowania fizycznego  wybrali się rowerami  na wycieczkę po okolicy. Przebieg trasy to: Jabłonka Kościelna – Tybory Trzcianka – Tybory Kamianka – Tybory Wólka – Tybory Jeziernia – Tybory Misztale – Jabłonka Świerczewo – Jabłonka Kościelna. W każdej miejscowości uczniowie zaprezentowali i opowiedzieli o ciekawych miejscach znajdujących się tam. Co pozwoliło poznać historię regionu, atrakcje przyrodnicze i kulturowe gminy. Uczestnicy wyprawy również pracowali z zestawem doświadczalnym do badania gleby oraz z mapą, analizowali i oceniali możliwości rozwoju gminy Wysokie Mazowieckie.

Lekcja na żywo na pewno jest atrakcyjniejsza od tej w ławce … i pozostanie w pamięci na dłużej!

Wioletta Bielska