Aktualności_2020-2021

Złodzieje życia
Złodzieje życia

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej mieliśmy możliwość wysłuchania niezwykłego koncertu profilaktycznego o uzależnieniach w wykonaniu legendy polskiego bluesa Jarosława Tioskowa – współzałożyciela i lidera zespołu Kasa Chorych.

         W swoim życiu wiele przeszedł, dużo widział i jeszcze więcej doświadczył, rzeczy dobrych i tych gorszych. Ze swoim programem pojawił się w naszej szkole , by w sposób przejrzysty, otwarty i bezpośredni  przekazać swoje doświadczenia i obawy przed niebezpieczeństwami i pokusami czyhającymi na ludzi praktycznie w każdym momencie. Swoim programem starał się motywować do podejmowania   w życiu dobrych wyborów z dala od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Historie jego przyjaciół, znajomych,  którzy zmarnowali, a niekiedy nawet stracili życie przez wszelkiego rodzaju uzależnienia, przeplatane pełnymi przesłań i wzruszeń utworami muzycznymi, skłoniły do wielu refleksji i przemyśleń. Ci wszyscy młodzi, utalentowani ludzie niszczyli siebie, swoje rodziny, kariery  i zamykali się w świecie, który prowadził donikąd, świecie iluzji, zapomnienia, czasami nawet śmierci.

         „Uważaj, za kim idziesz i dokąd idziesz?”

- tak podsumował swój występ muzyk, bluesman, człowiek- legenda.

To spotkanie, jego przesłanie i sama obecność Pana Jarka, który potrafi  doskonale przekazać własne doświadczenia, sprawiło, że czujemy się mocniejsi i silniejsi do tego, aby walczyć o siebie, swoje marzenia i łatwiej pokonywać trudności.

                                                                                      

                                                                                                  Marzena Piszczatowska