Wydarzenia_2018-2019

CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA
CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

                Św. Jan Paweł II

 

27 listopada 2017 roku powyższa myśl patrona naszej szkoły Jana Pawła II była hasłem przewodnim dla  społeczności szkolnej. W tym dniu zaświeciła w Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej Czerwonokrzyska Gwiazdka – ogólnopolska akcja pomocy świątecznej Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

W związku z tym, że działa w naszej szkole Szkolne Koło PCK, którego ideą jest przede wszystkim niesienie pomocy najbardziej potrzebującym wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem włączyli się do akcji PCK „Czerwonokrzyska Gwiazdka”.

 

 Zorganizowano kiermasz domowych wypieków. Ciasta, ciasteczka, babeczki, pierniki i inne cudowne przysmaki przygotowane przez uczniów i rodziców rozeszły się z prędkością światła. Dzięki hojności ludzi dobrego serca udało się zebrać całkiem niezłą sumkę.. Cały dochód został przekazany Rejonowemu Oddziałowi PCK w Zambrowie.

 

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przyczynić się do chociażby najmniejszego uśmiechu i radości dzieci, którym w ten wyjątkowy czas jaśniej i piękniej zaświeci gwiazdka, a magia Bożego Narodzenia pozwoli zapomnieć im o codziennych troskach i napełni nadzieją na lepsze jutro.

Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca, aby tegoroczne święta były wspaniałe również w innych domach serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 

Życzymy pięknych Świąt Bożego Narodzenia, czasu pełnego uroku, czasu podsumowań i zadumy nad światem i naszymi uczynkami. Nowy Rok 2019 niechaj przyniesie zdrowie, pomyślność , pogodę ducha i spełnienie wszystkich marzeń.

Dziękujemy.

Wolontariusze i opiekunowie SK PCK

Wioletta Bielska i Marzena Piszczatowska